24 Stundenhilfe Anna
Ihre Zufriedenheit ist uns Wichtig - Vaša spokojnosť je pre nás dôležitá
Hlavná stránka o nás
Home und über uns
OPATROVANIE na SLOVENSKU
Betreuung
Rechtliche Grundlagen
PRE Opatrovateľky
Kontakt
Impressum
Formulare zum herunterladen
Práva a povinnosti opatrovateľa/ky v AT
Pre Opatrovateľky na SLOVENSKU
Práva a povinnosti opatrovateľa/ky na SLOVENSKU
Pomôžeme Zariadime Školíme
Reg.Formular / Registračný formulár
Cenník služieb nad rámec zmluvných podmienok pre AT
Preprava s licenciou
Pre Opatrovateľky na SLOVENSKU

 

Milé Dámy, milí Páni

 

Srdečne Vás vítame na našej stránke spoločnosti 24 Stundenhilfe Anna s.r.o.

 

Naša firma sa zaoberá sprostredkovaním kvalifikovaných opatrovateliek a opatrovateľov pre našich slovenských klientov. Nejedná sa len o starších ale aj mladých, ktorí potrebujú hodinovú, dennú/ nočnú či 24 hodinovú opateru v domácnosti.

Opatrovanie na Slovensku je niečo nové. Aj slovenský občan má právo aby bolo oňho dobre postarané a zachoval si samostatnosť čo najdlhšie. Preto sme tu, aby sme im pomohli v ich situácií, či už s domácnosťou, starostlivosťou alebo opatrovaním. Ponúkame rôzne druhy starostlivosti/ pomoci v domácnosti alebo opatrovanie. Krátkodobú starostlivosť a pomoc v domácnosti je možné vykonávať na voľnú živnosť. Pre opatrovanie je nutné byť registrovaný na VÚC - tzv. s viazanou živnosťou.

Opatrovanie na Slovensku funguje tým istým spôsobom ako v Rakúsku t. j. hodinové, denné/ nočné či 24 hodinové opatrovanie. Opatrovateľky a opatrovatelia pracujú na slovenskú živnosť a riadia sa slovenskými zákonmi o opatrovaní a pomoci v domácnosti.

 

Pre registráciu je potrebné nám zaslať emailom:

 • Životopis s aktuálnou fotografiou
 • Živnostenský list
 • IČO
 • DIČ
 • Certifikát z opatrovania alebo maturitné vysvedčenie zo zdravotnej školyň
 • Potvrdenie od lekára o Vašom zdravotnom stave ( ak ste za posledné 4 mesiace nerobil/a opatrovateľa/ku)
 • Nezabudnite uviesť 2 tel. čísla do rodín, v ktorých ste už pracoval/a
 • Vyplniť registračný formulár - nájdete v ľavo
 • Výhodou je byť držiteľom certifikátu na demenciu, polohovanie či manipuláciu s imobilným klientom.

Po registrácií Vás budeme telefonicky kontaktovať.

Nariadenie EÚ: Rešpektujeme Vaše súkromie. Aby sme Vám mohli ponúknuť hodnotné služby, potrebujeme poznať niektoré Vaše údaje. Údaje o Vás chránime pred zneužitím nepovolaných osôb. K týmto údajom má prístup výlučne poskytovateľ a jeho zmluvný  sprostredkovateľ v súlade s Nariadením Európskej únie upravujúce ochranu osobných údajov a Rady  (EÚ) č. 2016/679 a v zmysle ochrany osobných údajov podľa 18/2018 Z.z.

Súhlas so spracúvaním osobných údajov podľa GDPR Tsites/de/dea894b171b0e4c7ca30f693da90834c/attachments/File/Suhlas_OU_SRO.docx je potrebné podpísať a zaslať na  sk24h.opatrovanie@gmail.com alebo vyplňte REGISTRAČNÝ FORMULÁR (pole vľavo) a tu stačí do súhlasu napísať ÁNO súhlasím

 

Pri slovenskom opatrovaní je nutný osobný pohovor. Nájdete nás v Kysuckom Novom Meste na ul. 1.mája 282. T. j. 10 km od Žiliny. Spojenie vlakom i autobusom je veľmi dostupné. Kancelária je 3 minúty od vlakovej/ autobusovej stanice. Termín je potrebné si dohodnúť vopred na tel. čísle 0948 116 557

Klienta pre ktorého budete pracovať, si zvolíte sama/ sám z aktuálnej ponuky, ktorú po telefonickom výbere dostanete aj písomne na email. Následne Vás dame do výberu klientovi (opatrovanej osobe) a až potom dostanete rozhodnutie o nástupe ku klientovi. Ako Vy, tak aj klient ( opatrovaná osoba) má nárok si vybrať, kto ho bude opatrovať.

Spôsob dopravy je bez obmedzenia. Vlastnú dopravu nemáme.

 

Každá pomocnica, opatrovateľ/ka, či zdravotná sestra musí mať pri príchode do rodin: OP, opatrpotrovateľský certifikát alebo maturitné vysvedčenie o ukončenom zdravotnom vzdelaní, aktívnu slovenskú živnosť (voľnú/viazanú podľa stavu klienta), IČO, DIČ.

Zo všetkých uvedených dokladov aj kópie do Mappe*. Opatrovateľky, ktoré majú miesto sprostredkované zákazkou cez agentúru, musia vypĺňať tzv. Mappe* - info a stav klienta.

Zdravotné sestry so záujmom pracovať na HPP/ TPP (hlavný/ trvalý pracovný pomer) na klinikách alebo v nemocniciach neplatia žiadny sprostredkovateľský poplatok. Plat je určený zamestnávateľom pri konkrétnej ponuke.

Pokiaľ máte záujem cez našu firmu, zašlite nám prosím potrebné dokumenty na email: SK24h.opatrovanie@gmail.com 

Jedine tak si zaistíte aktívnu komunikáciu z našej strany.

 

Požiadavky na opatrovateľku/ pomocnicu či zdravotnú sestru:

vedieť samostatne pracovať, príjemné a slušné vystupovanie, byť reprezentatívny/a, čistotný/á (žiadne mastné vlasy, špina za nechtami atď.), žiadne tričká s veľkým výstrihom, či krátke topy (viedieť pupok), minisukne, dlhé nechty "ako kocúr", viditeľný piercing nie je vhodné k starším konzervativnzm osobám.

 

Servis pre záujemcu:

 • poradenstvo v rámci živnosti a poistenia
 • pred každým termínom (ako je napr. podanie DP) sú zasielané informatívne emaily
 • s každou osobou si prejdeme krok po kroku všetko čo sa týka živnosti, prečo a ako podať DP atď.
 • i keď časovo je náročnejšie individuálne riešiť záležitosti opatrovateľov, o to je to efektívnejšie keďže každý je iný a potrebuje aj v inom poradiť, či individuálne zaslať formuláre
 • formuláre vyplníme spoločne ( môžeme aj telefonicky), ale ich za Vás nepodpíšeme ani neposielame.  Vašu plnú moc nemáme ani nechceme.

Ostatné požiadavky záujemcu sú spoplatnené podľa aktuálneho cenníka.

 

Plat pre opatrovateľa/ku

 • Hodinové opatrovanie - 2 hodiny 9 € / hodina , 4 hodiny 8 € /hodina, 6-8 hodín 7€ /hodina - pracuje sa podľa požiadaviek klienta od 2 do 11 hodín / deň 1-7x do týždňa ( ubytovanie v blízkosti klienta nutné)
 • Denné / nočné opatrovanie -  55 - 70 € / deň/ noc - pracuje sa 10- 12 hodín 1- 7 x do týždňa ( ubytovanie v blízkosti klienta nutné)
 • 24 hodinové opatrovanie - 70- 80 € / deň - pracuje sa 24 hodín denne. Bežné sú 7 - 14 dňové turnusy. Ubytovanie a strava sú zabezpečené u klienta.

Plat je stanovený podľa intervalu a dĺžky starostlivosti/ opatrovania). Opatrovateľa/ku vypláca priamo klient.

 

Poplatok za sprostredkovanie zákazky pre opatrovateľku na Slovensku:

 • Hodinové opatrovanie - 1 € / hodinu
 • Denné/ nočné opatrovanie - 5 € / deň / noc
 • 24 hodinové opatrovanie - 7 € / deň

Pre nás je dôležitá komunikácia s našimi opatrovateľmi a to očákavame od každého, že sa na nás obráti, keď potrebuje pomoc.

 

V prípade, že nám voláte a máme obsadené, nie vždy dostaneme správu o Vašom telefonáte. Ak máte utajené číslo, alebo sa Vám do hodiny nikto späť neohlási, je potrebné napísať sms.

   Telefonicky nás zastihnete (nové opatrovateľky) v každý pracovný deň od 8:00 do 14:00 hodiny.

 

Odporúčame si prečítať aj "PRÁVA A POVINNOSTI OPATROVATEĽA/KY NA SLOVENSKU" kde nájdete informácie ohľadom živnosti.

 

 

 *Mappe - zložka, ktorá obsahuje potrebné dokumenty k opatrovaniu.

Hlavná stránka o nás
Home und über uns
OPATROVANIE na SLOVENSKU
Betreuung
Rechtliche Grundlagen
PRE Opatrovateľky
Kontakt
Impressum
Formulare zum herunterladen